TADY najdete ranch ve kterém bydlí nejlepší kůň roku !

A pls klikněte TU a taky TADY ! Díky moc !

Shetlandský poník

17. října 2009 v 10:21 | Lenyska |  Plemena koní

Shetlandský poník


O plemenu:Původním domovem nejmenšího z britských poníků jsou Shetlandské ostrovy, vzdálené 100 námořních mil (185km) od severovýchodního výběžku Skotska, pusté a větrné.Nerostou tam stromy a kolem skalních výchozů je jen tenká vrstvička kyselé půdy, na níž může vyrůst jen tuhá tráva a zakrněly vřes.Tato tráva, vřes a nerostnými látkami bohaté chaluhy jsou podstatou diety původního shetlandského poníka a spolu s nehostinným prostředím určují charakter a jeho malou postavu.

Zbarvení:Zabrvení těchto poníků je velmi rozmanité. Nejčastěji se vyskytují černí a tmavě hnědí ,ale běžné jsou i jiné barvy včetně strakáčů.

Typická charakteristika:Shetlandi jsou vyjímečně přátelští a klidní.Jsou proto ideální pro děti jako první jezdečtí poníci.Navíc jsou tito poníci inteligentní a učenliví.

Výška:Max. Výška je 1,10m.Shetlandi menší než 86cm patří do skupiny miniaturních shetlandských poníků.

Exteriér:Hlava je malá.Uši jsou malé, oči bystré a nozdry široké. Hřbet je krátký a silný tak jako končetiny.Hustá srst, bujná hříva a ocas dodávají shetlandovi vzhled velkého roztomilého plyšáka.
Zajímavosti:Shetlandský poník je poměrně staré plemeno.Na Shetlandských ostrovech byly nalezeny pozůstatky těchto poníků, které pocházejí z období 500 let před n.l. Shetlandi jsou potomci tundrového typu koní, kteří přešli přes Skandinávii na Shetlandské ostrovy přibližně před 10 000 lety.Tito malí a otužilí poníci se výborně přizpůsobili drsným povětrnostním podmínkám, které jsou na kopcovitých Shetlandských ostrovech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama