TADY najdete ranch ve kterém bydlí nejlepší kůň roku !

A pls klikněte TU a taky TADY ! Díky moc !

Fríský kůň

16. října 2009 v 20:26 | Lenyska |  Plemena koní

Fríský kůň


O plemenu:Chladnokrevný fríský kůň,potomek primitivních lesních koní západní Evropy,byl chován na fríském pobřeží severního Holandska.Zaujímá významné místo jak v lidské historii, tak mezi plemeny koní.Moderní frís se počítá k plemenům plnokrevným.

Zbarvení:Fríský kůň je vždy uhelně černý vraník.Bílé odznaky a jiné barvy srsti chovatelský svaz nedovoluje.Pouze malá hvězda se může tolerovat.

Typická charakteristika:Charakteristiku fríského koně zachycují slova:krotký, energický, ochotný, pracovitý, věrný a citlivý.

Zaměření: Fríští koně jsou známí z show kde jsou zapřeženi do dvoukolových vozíků.Také pod sedlem je fríský kůň spolehlivý přítel.Má talent pro drezurní výcvik a je známý jako kůň vhodný pro vysokou drezurní školu.

Výška:Mezi 1,55 a 1,60m.

Exteriér:Je to velmi elegantní kůň s bohatou hřívou a ocasem které jsou přirizeně vlnité.Má jemnou hlavu, dlouhý , vzpřímený a klenutý krk, nevýrazný kohoutek.Nohy jsou kratší ,ale pevné s bohatým rousem na spěnkách.
Zajímavosti: Fríské plemeno je jedno z nejstarších plemen Evropy.Pravděbodobně byl frís používán již před 3 000 lety.Ze starých pramenů víme , že si Římané tohoto
koně velmi cenili, a dokonce ho použili ve válečném tažení na Anglii.Také ve středověku sloužil frís především k vojenským účelům.Přílivem andaluské krve v 17.století vznikl fríský klusák.Mechanizace zemědělství vžak zapříčinila , že fríský kůň jako pracovní téměř vyhynul.Založení plemenné knihy v roce 1879 toto plemeno zachránilo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama