TADY najdete ranch ve kterém bydlí nejlepší kůň roku !

A pls klikněte TU a taky TADY ! Díky moc !

Říjen 2009

Ta holka je blázen!!!

30. října 2009 v 10:17 | Lenyska
Tak komix TA holka je blázen !!! Je přejmenován na jméno CESTOVATELKA ! JAk tak píšu ty díly na papír tak vidím,že ten název se k tomu vůbec nehodí.TAk se to jmenuje cestovatelka.A ještě vám chci něco říct ke komixu. Díly tu budou asi až po Vánocích ,protože ty Sims mi na tomhle počítači už nejdou.A doufám že teda aspoň dostanu k Vánocům počítač .Já asi našim dám tak 3 tisíce a zbytek by mi snad doplatili. TAk doufejte že ho dostanu ,ale já myslím že asi jo!!!

Superstar-Příběh nekončí

29. října 2009 v 11:06 | Lenyska
Tak jsem našla na stránce Ulož.to písničku příběh nekončí ,ale jak to nazpívali v Superstar!!!Stahujte zde !!!

Fotky-Různé

28. října 2009 v 18:03 | Lenyska |  Fotogalerie
Tak a tady jsou různé fotky mých koní.

Tak a tady je Bonnie s JAperem a na zádech mu sedí Julie.Omlouvám se že nikde není uzda ,protože já jsme jí asi ztratila.

Fotky-Hříbata

28. října 2009 v 18:01 | Lenyska |  Fotogalerie
TAk a sem vám budu dávat fotky mých hříbátek.

Tak a tady je Princezna s Jackem.

Fotky-Všichni

28. října 2009 v 17:59 | Lenyska |  Fotogalerie

Tak sem vám budu dávat fotky mých všech koní.


Tak tady je máme všechny bez Julie.

Tady je máme s Julií na hřbetě Jaspera.

Tak a tady jsou s Julií u Bonnie.

Fotky-Klisny

28. října 2009 v 17:55 | Lenyska |  Fotogalerie
Tak sem vám budu dávat fotky mých klisniček.

Zatím tady žádné fotky nemáme.

Fotky- Hřebci

28. října 2009 v 17:54 | Lenyska |  Fotogalerie
TAk sem vám budu dávat fotky mých hřebců.


Tak a tady máme Diabla a Jaspera.

Fotky-Rodinky

28. října 2009 v 17:52 | Lenyska |  Fotogalerie
Tak sem budu dávat fotky mých rodinek.

Tady je rodinka frísů-Diablo, Bonnie a Jack.

A tady zase.

Diablo

25. října 2009 v 11:39 | Lenyska |  Naši koně na ranchi
Tak nám přijel Diablo !!!
 • Jméno: DIABLO
 • Přezdívky:ďáblík,čert
 • Plemeno:Fríský kůň
 • Barva:vraník
 • Rok narození:2002
 • Pohlaví:hřebec
 • Zaměření:drezura
 • Hříbata:Jack
 • Výrobce:Schleich

Úvod komixu Ta holka je blázen !!!Odložen

18. října 2009 v 12:24 | Lenyska
ÚVOD ZASE NENAPÍŠU

Protože mě zase blbnou Sims!Zase mi nejdou pustit!Ale hlavně že dřív mi šly!To je divný!Takže úvod napíšu ještě nevím kdy ,ale dám vám vědět!!!!


Shetlandský poník

17. října 2009 v 10:21 | Lenyska |  Plemena koní

Shetlandský poník


O plemenu:Původním domovem nejmenšího z britských poníků jsou Shetlandské ostrovy, vzdálené 100 námořních mil (185km) od severovýchodního výběžku Skotska, pusté a větrné.Nerostou tam stromy a kolem skalních výchozů je jen tenká vrstvička kyselé půdy, na níž může vyrůst jen tuhá tráva a zakrněly vřes.Tato tráva, vřes a nerostnými látkami bohaté chaluhy jsou podstatou diety původního shetlandského poníka a spolu s nehostinným prostředím určují charakter a jeho malou postavu.

Zbarvení:Zabrvení těchto poníků je velmi rozmanité. Nejčastěji se vyskytují černí a tmavě hnědí ,ale běžné jsou i jiné barvy včetně strakáčů.

Typická charakteristika:Shetlandi jsou vyjímečně přátelští a klidní.Jsou proto ideální pro děti jako první jezdečtí poníci.Navíc jsou tito poníci inteligentní a učenliví.

Výška:Max. Výška je 1,10m.Shetlandi menší než 86cm patří do skupiny miniaturních shetlandských poníků.

Exteriér:Hlava je malá.Uši jsou malé, oči bystré a nozdry široké. Hřbet je krátký a silný tak jako končetiny.Hustá srst, bujná hříva a ocas dodávají shetlandovi vzhled velkého roztomilého plyšáka.
Zajímavosti:Shetlandský poník je poměrně staré plemeno.Na Shetlandských ostrovech byly nalezeny pozůstatky těchto poníků, které pocházejí z období 500 let před n.l. Shetlandi jsou potomci tundrového typu koní, kteří přešli přes Skandinávii na Shetlandské ostrovy přibližně před 10 000 lety.Tito malí a otužilí poníci se výborně přizpůsobili drsným povětrnostním podmínkám, které jsou na kopcovitých Shetlandských ostrovech.

Mustang

17. října 2009 v 10:18 | Lenyska |  Plemena koní

Mustang


O plemenu:Název mustang je odvozen od španělského slova mestena, což znamená stádo koní amerického Západu.Mustang posloužil za základ mnoha amerických plemen.Uchoval si mnoho rysů svých španělských předků, zejména ve zbarvení.

Zbarvení:Všechny odstíny zbarvení koní.

Typická charakteristika:Povahově jsou mustangové nevyrovnaní.Z některých vychovali indiáni koně neobyčejně ochotné, učenlivé a doslova přítulné, jiní jsou nezkrotní.Hřebci nazývaní bronco jsou nezdolní bojovníci a používají se při rodeu.

Zaměření:Používají se při rodeu.

Výška:Mezi 1,34 a 1,52m.

Exteriér:Mustang má klasický španělský profil, silný krk s hřebenem a bohatou hřívou typickou pro moderního andalusana.Starší typy mustangů nevypadaly tak přitažlivě a mnohdy měly příliš těžkou hlavu.

Zajímavosti:Mustang se stal předkem mnoha typů koní indiánských i amerických, hlavně honáckých plemen. Dnes se považuje za národní památku.

Quarter

17. října 2009 v 9:22 | Lenyska |  Plemena koní

Quarter


O plemenu:American Quarter Horse je prvním ryze americkým plemenem.Vynikající typ byl chován ve Virginii a v přímořských osadách již na počátku 17.století.

Zbarvení:Quarter horse bývá obyčejně ryzák ,ale je povolena každá čistá barva .

Typická charakteristika:Všeobecně mají tito koně vynikající temperament a jsou nadprůměrně inteligentní.Snadno se s nimi zachází a jsou velmi spolehliví.

Zaměření:Quarter je výborný westernový kůň.

Výška:Mezi 1,45 až 1,60m.

Exteriér:Halva Quartera je malá,široká v čele a v čelistech.Oči jsou velké a výrazné.Kohoutek je nízký ,ale dobře vytvořený.Záď a vnitřní strana stehen jsou výrazně osvaleny.

Zajímavosti:Quarter představuje nejstarší a nejpopulárnější americké plemeno.Plemeno vzniklo křížením koní orientálních, které dovezli Španělé do Ameriky kolem roku 1 600 s anglickými
plnokrevníky .V 17. a 18.století byly v
Americe dostihy koní velmi populární .Protože zde však nebyly k dispozici typické dostihové dráhy a také chyběly
dlouhé rovné cesty, závodilo se na krátkých tratích v obyčejných osadnických vesnicích. Trať obvykle nebývala
nebývala delší než čtvrt míle (quarter of a mile=zhruba 400m).Vítěz musel být schopen vyvinout maximální rychlost během krátké chvíle. Protože na těchto čtvrtmílových tratích vynikali především tito koně nad nejedním anglickým plnokrevníkem ,dostali jméno quarter horse(čtvrtkař).

takový předúvod komixu TA HOLKA JE BLÁZEN!!!

16. října 2009 v 21:05 | Lenyska
Takže je tady předúvod komixu ta holka je blázen!!!


Takže jsem se rozhodla že komix Buddy, nebo matt nebudu dělat!!Ale místo toho udělám lepší komix a ten se bude jmenovat Ta holka je blázen!!!Bude to vlastně jakoby o mojí sestře Lucce. Tenhle komix vlastně nebude jenom o jedný hlavní věci ,ale budu prostě popisovat život ,ale ne přesně a něco tam přidám a něco naopak nedám. Doufám že se vám to bude líbit! V neděli už možná napíšu normal úvod a možná i první díl.Těšíte se?

Please pište komenty

Appaloosa

16. října 2009 v 20:29 | Lenyska

Appaloosa


O plemenu:Appaloosa je americký typ skvrnitého koně a v USAi vyhraněné a uznané plemeno.Ovšem gen pro skvrnité zbarvení je starobylý a objevoval se již u starověkých domácích koní, dokonce i ve starém Egyptě.

Zbarvení:Appaloosa je nejnápadnější zbarvení.Appaloosa má vždy na těle skvrny různých variant.

Typická charakteristika:Appaloosové jsou neobyčejně vytrvalí, nenároční a mají dobráckou, klidnou a pracovitou povahu.

Zaměření:Appaloosa je populární westernový kůň a používá se pro všechny disciplíny westernového ježdění.Díky přátelské povaze je velmi oblíbený jako spolehlivý jezdecký kůň.

Výška:Mezi 1,45 a 1,55m.

Exteriér:Hlava je široká, oko jiskrné.Uši jsou malé a špičaté.Krk je svalnatý , hrudník široký.Appaloosa má kulatou, silnou záď s vysoko nasazeným ocasem.Žíně jsou velmi jemné.

Zajímavosti:Jméno appaloosa je odvozeno z kraje, ze kterého toto plemeno pochází z okolí řeky
Palouse (na severu Spojených států).Pravděpodobně to byli Španělé, kdo v 17.století přivezl španělské a neapolské koně se skvrnitou srstí do Severní Ameriky.Indiáni kmene Nez-Percé, kteří žili v údolí řeky Palouse, později vyšlechtili různobarevné koně pro pro válečné potřeby a lov.Tito koně se nazývali palouse horse. Tento název byl zkomolen jako "a Palouse horse" a později pozměněn na konečný appaloosa.Dnešní appaloosové jsou v podstatě kříženci Palouse horse a Quarter horse.

Hafling

16. října 2009 v 20:27 | Lenyska |  Plemena koní

Hafling


O plemenu:Domovem Haflinga jsou hory na jihu rakouského Tyrolska, v okolí Hafflingenu v Ötztalerských Alpách.Hlavní hřebčín leží v Jenesii.Tento malý kůň má vrozenou schpnost k práci na horských svazích.

Zbarvení:Jsou to vždy ryzáci nebo izabely s plavou hřívou a ocasem.

Typická charakteristika:Hafling je inteligentní, učenlivý kůň s přátelskou povahou.

Zaměření:Hafling je vynikající soumarský a jezdecký kůň. V Alpách bývá často zapřáhán do saní.

Výška:Mezi 1,35 a 1,45m.

Exteriér:Hafling je skromný, odolný a neobyčejně silný koník.Má krátké nohy a mohutně osvalený hřbet a záď.

Zajímavosti:Plemeno vzniklo v 19.století.Chov založili plemenný shagya-arabský hřebec a tyrolská zemská klisna, jejíž vzdálenější předci byli pravděpodobně již také ovlivněni orientální krví. Hafling je pojmenován po místě ,které dnes patří Itálii. V rakouském severním Tyrolsku se však dnes chová moderní ,
všestranný a co nejčistokrevnější hafling.Jižní (italská) verze haflinga je poněkud větší a mohutnější.

Fríský kůň

16. října 2009 v 20:26 | Lenyska |  Plemena koní

Fríský kůň


O plemenu:Chladnokrevný fríský kůň,potomek primitivních lesních koní západní Evropy,byl chován na fríském pobřeží severního Holandska.Zaujímá významné místo jak v lidské historii, tak mezi plemeny koní.Moderní frís se počítá k plemenům plnokrevným.

Zbarvení:Fríský kůň je vždy uhelně černý vraník.Bílé odznaky a jiné barvy srsti chovatelský svaz nedovoluje.Pouze malá hvězda se může tolerovat.

Typická charakteristika:Charakteristiku fríského koně zachycují slova:krotký, energický, ochotný, pracovitý, věrný a citlivý.

Zaměření: Fríští koně jsou známí z show kde jsou zapřeženi do dvoukolových vozíků.Také pod sedlem je fríský kůň spolehlivý přítel.Má talent pro drezurní výcvik a je známý jako kůň vhodný pro vysokou drezurní školu.

Výška:Mezi 1,55 a 1,60m.

Exteriér:Je to velmi elegantní kůň s bohatou hřívou a ocasem které jsou přirizeně vlnité.Má jemnou hlavu, dlouhý , vzpřímený a klenutý krk, nevýrazný kohoutek.Nohy jsou kratší ,ale pevné s bohatým rousem na spěnkách.
Zajímavosti: Fríské plemeno je jedno z nejstarších plemen Evropy.Pravděbodobně byl frís používán již před 3 000 lety.Ze starých pramenů víme , že si Římané tohoto
koně velmi cenili, a dokonce ho použili ve válečném tažení na Anglii.Také ve středověku sloužil frís především k vojenským účelům.Přílivem andaluské krve v 17.století vznikl fríský klusák.Mechanizace zemědělství vžak zapříčinila , že fríský kůň jako pracovní téměř vyhynul.Založení plemenné knihy v roce 1879 toto plemeno zachránilo.

Naše Bejbinka

11. října 2009 v 11:14 | Lenyska |  My animals
 • Jméno: BEJBINKA
 • Rasa:pudl trpasličí
 • Barva:černá ale už našedivělá:-)
 • Datum narození:8.května 2004
 • Nejoblíbenější jídlo:všechno:-)

Čistota Schleich

10. října 2009 v 10:45 | Lenyska |  Schleich
ČISTOTA SCHLEICH


Určitě bysme měli SCH měli umývat.Asi tak jednou za měsíc bysme je měli umýt úplně celé vodou a kdo je má na poličkách a práší se na ně tak asi jednou týdně vlhkým hadříkem utřít prach z koní ale i na poličkách.Kdo je má ve stáji a trochu na ně práší tak asi jednou za 14 dní utřít prach.Stáj bysme měli také umývat.Kdo jí má plastovou tak mokrým hadříkem umýt.Kdo jí má papírovou tak trošičku vlhkým hadříkem umýt a nechat oschnout.